İp TV’yi kısaca anlatmak gerekirse internet üzerinden HD olarak televizyon izlemek diyebiliriz. Tabi bu hizmeti normal TV’lerden ayıran özellikler bulunmaktadır. Bunlara kısaca değinelim;

IPTV sınırsız kanal seçeneği sunabiliyor.
HD yayın yapıyor.
IPTV arşivinden istediğiniz dizi, müzik, film ve belgeselleri seçip izleyebiliyorsunuz.
İstediğiniz zaman yayın akışını kumandanızdan durdurup geri veya ileri alabiliyorsunuz.
Yayınları sizin için kaydediyor.
Eskiden izlediğiniz programları tekrar izleyebiliyorsunuz.
Yayınlar bölgesel olarak farklılık gösterebiliyor.
İnternetten yapabildiğiniz her şeyi IPTV üzerinden de yapabiliyorsunuz.
En önemlisi bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlarda izlenebilmesidir.

IPTV size bu kadar geniş kapsamlı bir hizmet sunarken bir miktarda ücret talebinde bulunmaktadır. Bu yayınları izlemeniz için öncelikle bir internet paketinizin olması gerekmektedir. Daha sonra IPTV için sizlere üyelik sunan şirketlerden ihtiyacınıza göre bir paket seçerek üye oluyorsunuz. Bu üyelikler aylık veya yıllık olarak değişebiliyor. Mesela dünya kupası olduğu zamanlar 3 aylık süre ile futbol kanallarına üyelik hizmeti alabiliyorsunuz. Seçtiğiniz bu paketlete göre fiyatlarda farklılık göstermektedir. 7000 hd kanal yayın imkânı sağlayan bir paket için 15 ay üye olmanız durumunda 200 TL kadar bir miktar ödeme yapmanız gerekmektedir. IPTV yayını sağlayıcıları epey çok olunca tabi fiyatlar da epey geniş bir skalada oluyor. Aylık üyelikler 50 TL’den başlıyor ve seçtiğiniz paketlerin detaylarına, kanal çokluğuna göre 40 - 50 TL’den başlayarak 500 TL’ye kadar değişiyor.

Fiyatları detaylı incelemek için web sitemizde bulunan 3 aylık iptv veya 12 aylık premium iptv sayfalarına bakabilirsiniz.