Gelişen teknoloji her alanda olduğu TV izleme konusunda da insanlara farklı alternatifler ve kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi olan iptv, internet üzerinden farklı televizyon kanallarını izlemeyi olanaklı hale kılan bir hizmettir. Online olarak izlenebilen ve kesintisiz şekilde verilen bu hizmettin sorunsuz bir şekilde alınabilmesi için kullanıcıların internetlerin problemli olmaması gerekiyor. Bunun haricinde ise herhangi bir şartı bulunmayan iptv’yi isteyen herkes kullanabilir.

Son dönemlerde giderek popüler hale gelen iptv’yi kullanmak için insanların ücret ödemesi gerekiyor. Fakat bu hizmet direkt olarak internet üzerinden verildiği için diğer TV platformlarına göre fiyatının nispeten daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Fakat buna rağmen insanlar iptv’yi ücretsiz olarak izleyip izlemeyeceklerini merak ediyorlar. Yani ücretsiz bir iptv var mı şeklinde sorular soruyorlar.

İptv hizmetleri incelendiğinde bunların tamamının ücretli olduğu düşünülse de bazılarını ücretsiz olarak izlemek mümkündür. Fakat bunlardaki kanal sayısı kısıtlı olabiliyor. Ayrıca yayın kalitesi bakımından da zaman zaman sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ücretsiz olup da yayınları sorunsuz olanlar da var. Dolayısıyla da kullanıcıların söz konusu ücretsiz iptv test yayınları kontrol ederek beklentilerin tam olarak karşılanıp karşılanmadığına bakması gerekiyor. Böylece ücretsiz olarak kullanıp kullanmama konusuna dikkat edilmelidir.

Günümüzün yeni TV platformu olan iptv, hizmet ağını sürekli olarak genişletmekte ve bünyesine yeni kanallar eklemektedir. Yakın zamanda çok daha fazla insanın bunu kullanması bekleniyor.